תשתיות תקשורת מחשבים

תשתיות תקשורת מחשבים מלווים אותנו כמעט בכל היבטי החיים כיום, בייחוד בהיבט הארגוני והעסקי, אנו נעזרים בהם לשירותים שכיום נחשבים בסיסיים כגון אינטרנט ושליחת דוא"ל ועד שירותים מתקדמים שמשמשים ארגונים רבים ושאינם מקושרים ישירות אל מחשבים. על כל השירותים והיכולות האלו אחראיות תשתיות תקשורת מחשבים . מחשבים שמהוות למעשה כיום חלק בלתי נפרד ומהותי ביותר מפעילות כל ארגון.
על מנת להפעיל תשתיות תקשורת מחשבים , מתקדמות ומהירות כפי שקיים כיום יש צורך במרכז ניהול ראשי שמרכז אליו את כל המרכיבים הטכנולוגיים הרבים של המערכות השונות ומנתב את היכולות והשירותים השונים לכל רחבי הארגון על פי הצורך. זהו למעשה מרכז העצבים של תשתיות תקשורת מחשבים של הארגון, מרכז שנקרא אותו יכול להיות ארון תקשורת קטן בארגון קטן ועד אזור שלם בארגון הכולל תשתיות תקשורת מחשבים מחשוב מיוחדות לשמירה ואחסנת כל הציוד הממוחשב והטכנולוגי הראשי.
תשתיות תקשורת מחשבים מה זה?
תשתיות תקשורת מחשבים הם כבלי תקשורת CAT5E/CAT6/CAT7 , הכבל משתנה בהתאם לצורך הלקוח כבל cat5e מכיל מהירות העברת מידע עד 100 mb את אותם כבלים שמגיעים עד 100 mb אנו נשתמש בתשתיות תקשורת מחשבים במקומות בהם המרחק מנקודת תקשורת קצה של המשתמש לארון תשתיות תקשורת מחשבים הוא לא יותר מ 50 מטר לשימוש אידיאלי של תשתיות תקשורת מחשבים וכל זאת כמובן בהתאם לבקשת הלקוח .
לעמת זאת כבלי CAT6A/CAT7 יכולים להגיע עד ל1 giga אנו נשתמש בתשתיות תקשורת מחשבים במקומות בהם המרחק מנקודת קצה של המשתמש לארון תשתיות תקשורת מחשבים הוא לא יותר מ100 מטר לשימוש אידיאלי של תשתיות תקשורת מחשבים וכל זאת כמובן בהתאם לבקשת הלקוח .
אותם תשתיות תקשורת מחשבים מונחים בדרך כלל על בסיס תעלות ומסיימים אותם בנקודת רשת עם סימון כך שאנחנו נדע אם יש איזה שהיא תקלה לאן לפנות בארון התקשורת , תשתיות תקשורת מחשבים מתחילים בריכוז אותו ארון תקשורת והם עוברים את המסלול שתארנו לעיל תשתיות תקשורת מחשבים צריכות איכות כבל גבוהה מכיוון שהם מעבירים הרבה מידע בבת אחת .
כדי שלא יהיה עומס על תשתיות תקשורת מחשבים אנו נשתמש בדרך כלל בSWITCH איכותי שידע לחלק את מהירות המידע באופן שווה ואחראי, תשתיות תקשורת מחשבים משפיעות על כל היבט בארגון ,בעסק ,במשרד .במקרה שיש לנו יותר מארון תקשורת אחד אנו צריכים לתת ערוץ תקשורת שיעביר את תשתיות תקשורת מחשבים בצורה רציפה ללא תקלות ואיטיות בעבודה כיצד עושים זאת ?
בכדי שהתקשורת תהיה רציפה ככל שניתן אנו נלמד כרגע מה זה כוכב תקשורת ? כוכב כשמו כן הוא הוא מרכז את התשתיות תקשורת מחשבים בצורה כזאת שהוא מדבר עם כל ארון תקשורת בצורה ישירה ולא על ידי חיבור שרשורי מיד נסביר , כאשר מחברים תשתיות תקשורת מחשבים לארון נניח A והוא הארון המרכזי שלנו בעצם שאליו מתנכזים תשתיות תקשורת מחשבים של אותה קומה בבניין וגם קו התקשורת שלי מגיע לאותו ארון adsl הוא נקרא הכוכב , (ארון תקשורת מרכזי , ארון תקשורת ראשי ) . בכדי שגם התשתיות תקשורת מחשבים שנמצאים  בקומות הנוספות בבניין יקבלו איכות תקשורת מצויינת אנו ניתן ערוץ קו תקשורת מאותו ארון מרכזי לארון משני שנמצאים בקומות השונות יש לזכות שעל מנת שתשתיות תקשורת המחשבים יעבדו בצורה איכותית יש צורך בערוץ כזה לכל ארון שנמצא באותו בניין .
פעילות ארגונים כמעט בכל התחומים כיום עושה שימוש משמעותי ואף בלתי נפרד בתשתיות מחשוב עבור כל היבט בארגון, החל מהתנהלות שוטפת ובסיסית ועד יישום תהליכים אסטרטגיים וקביעת החלטות ברמות הגבוהות ביותר. ה- Data-Center מרכז את כל תשתיות התקשורת המרכזיות כגון שרתים, נתבים, רכזות, מחשבים מרכזיים

תשתיות תקשורת מחשבים בארגון, החל משימוש עם ארון תקשורת בסיסי בלבד ועד Data-Center משוכלל ועמוס, מאפשרות תקשורת יעילה יותר בין חלקים שונים בארגון, מתן גישה לרשת החיצונית והפנים ארגונית בכל עת, העברת נתונים ומידע בהיקפים גדולים ובמהירות ביעילות כלכלית ותפעולית, ניהול מערכות הגנה למיניהן באופן כולל ויעיל ביותר ועוד אין ספור שירותים ויכולות. בפועל ללא תשתיות תקשורת מחשבים מתקדמת שמתאימה לצרכי הארגון, הפעילות השוטפת תהיה משותקת ובהחלט הרבה פחות יעילה לטלפוניה שרותי תקשורת יש למעלה מ25 שנות ניסיון בתשתיות מחשוב .
טלפוניה שרותי תקשורת הינה בין הוותיקות ביותר בתחום מערכות תקשורת מחשבים. מספקת את שירותיה לחברות גדולות בארץ. החברה מעסיקה טכנאים / הנדסאים / מהנדסים .מקצועיים במיוחד בתחום רשתות תקשורת מחשבים ובתקשורת מחשבים בכלל,
המבצעים התקנת שרתים ושירותים נוספים באופן המקצועי והאיכותי ביותר ובסטנדרטים הגבוהים ביותר בשוק.